Retro, a może tak kolorowo i z przepychem – wedle jakich wzorów wyposażyć łazienkę, która z pewnością zachwyci przyjaciół? Planem niemal każdej gospodyni jest wyjątkowy salon kąpielowy. Możliwości aranżacji łazienek bywają tak duże, że łatwo wcielić w życie każdy koncept.

Autor: Coram Poland

Do podstawowego wyposażenia w łazience zalicza się krany, baterie łazienkowe (kliknij po więcej info), umywalki, muszla klozetowa i kabiny prysznicowe bądź wanny. Wyposażenie nieobowiązkowe jest najczęściej montowane w pomieszczeniach w nowoczesnym stylu – grzejniki łazienkowe, bidet i tym podobne. W ciasnych łazienkach jednym z najważniejszych akcesoriów jest bateria prysznicowa. Na rynku można znaleźć dużo rodzajów baterii, największą dozę zaufania użytkowników zdobyły sobie te wyposażone we wkład z ceramiki. Ten dodatek ma za zadanie izolować baterię od wrzątku i zmniejszać zagrożenie oparzeniem podczas korzystania. Niezwykle ważny jest także materiał, z jakiego jest tworzona bateria. Na tych produkowanych z plastiku często tworzy się kamień. Niezwracającym uwagi, ale istotnym dodatkiem jest także przycisk do spłukiwania. Te tanie szybko się zużywają i wymagają wymiany. Klienci cenią sobie przycisk spłukujący Grohe, który ze względu na wysoki poziom wykonania będzie służył długo. Elementy tej firmy cechują się także atrakcyjnym wyglądem. To bardzo elegancki dodatek do łazienki.

To podstawowy dylemat tych, którzy chcą zaaranżować swoją łazienkę. Wielbiciele niemal rytualnych kąpieli nie są w stanie przyjąć, że kabiny prysznicowe potrafią wyprzeć uwielbianą wannę. W przypadku gdy pragniemy zdecydować się na to i tamto, a miejsce tego nie gwarantuje, można przemyśleć wannę z zasłonką. Błyskawiczny prysznic, dzięki niemu jest dużo prostszy. Kabina prysznicowa z hydromasażem to natomiast trochę bardziej ekskluzywny koncept do wnętrz, w których nie ma cienia miejsca na wannę.

Interesującym dodatkiem w łazience może okazać się deska wolnoopadająca. To drobne ulepszenie, które jednak zapewnia sporo zadowolenia mieszkańcom. Jeżeli nierzadko w środku nocy idziesz do łazienki i nie chcesz zakłócać spokoju swojej rodziny przez głośne zamykanie deski na WC, deska wolnoopadająca jest najlepszym gadżetem dla ciebie. Jeżeli chodzi o urządzenia łazienkowe, rozsądnie postawić na towary ze sprawdzonej linii Geberit Duofix. Zamawiając takie sprzęty łazienkowe otrzymujemy gwarancję, że sprzęty będą działać przez wiele lat.

Aktualnie niełatwo jest odnaleźć rzeczywiście nietuzinkowy portal. Jeśli masz taki sam kłopot, to zalecam ten portal. Są w nim zawarte emocjonujące informacje.

Istotne jest również ogrzewanie naszego mieszkania, a łazienki to już szczególnie. Dobrze więc dobrze przemyśleć aspekt zestawów grzewczych (tutaj odnajdziesz więcej informacji: atrakcyjna strona). Oczywiście, nie wyglądają one zbyt ładnie, ale można je przysłonić przeznaczoną do tego obudową czy szafką. A grzejniki mogą się okazać doskonałymi ozdobami.

Aktualnie nawet grzejniki łazienkowe uda się nabyć w ciekawym kolorze świeżej limonki lub popularnego kobaltu. Różnorodne wykończenia są świetnym patentem dla tych, którzy nie boją się zdecydować na odważne zestawienia. Pomarańczowe i czerwone umywalki w oryginalnych formach lub w postaci ceramicznych naczyń, idealnie nadają się do designerskiego wnętrza w czerni. Umywalki w stylu folkowym to autentyczne ozdoby: są zwykle ręcznie zdobione.