Polskie kuchnie są zazwyczaj dosyć małe. Ponadto, współcześnie dużo większym zainteresowaniem charakteryzuje się kuchnia umieszczona w aneksie, a więc połączona z salonem. Urządzając to pomieszczenie warto wobec tego mieć na uwadze nie tylko to, aby była ona praktyczna i wygodna, ale też rzeczywiście atrakcyjna, jako że wespół z salonem pełni funkcje reprezentacyjną. Jedną z najistotniejszych kwestii są kuchenne ściany.

Fototapety z miastem, przykłady grafik na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Przeważnie maluje się je na jeden kolor, ewentualnie montuje się klasyczne płytki. Co jednak zrobić, aby ściany nie były nudne? Alternatyw jest naprawdę dużo. Płytki sprawdzają się idealnie w miejscach, które są najbardziej wystawione na zabrudzenia, przykładowo w sąsiedztwie kuchenki. Tym sposobem osłania się ścianę przed nieestetycznymi plamami, jakie z płytek jest znacznie prościej usunąć. Modne są również fototapety do kuchni.

Zazwyczaj są wyjątkowo trwałe, wobec tego świetnie sprawdzają się nawet w tak ciężkich warunkach. Wybór motywów jest dość bogaty. Z racji tego, że w kuchniach ilość wolnej powierzchni jest najczęściej ograniczona, dobrze jest zamówić fototapety na wymiar. Tym samym będzie się miało pewność, że idealnie dopasują się do miejsca, w jakim planuje się je położyć – inspiracje możesz zobaczyć na modne tapety na wymiar.

Fototapety, przykładowe grafiki na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Takie fototapety mogą stanowić znakomite wypełnienie pomiędzy szafkami, jak także sprawdzić się na pustej ścianie. Interesującym pomysłem jest też wykorzystanie farby tablicowej. Trzeba nanieść ją na ścianę (co jest nadzwyczaj łatwe), by cieszyć się tablicą w swojej kuchni. Taka tablica jest świetna jeśli w rodzinie są dzieci lubiące malować na ścianach. Ponadto, można na niej też zapisywać drobne wiadomości dla innych lokatorów, czy spisywać listę zakupów.

W kuchni jest to wyjątkowo wskazane, tym samym farba (zobacz czarna farba tablicowa) tablicowa cechuje się dużym zainteresowaniem. Łatwo ją wyczyścić, potrzebna jest gąbka bądź szmatka zamoczona w wodzie. Kuchenne ściany nie muszą być dlatego nudne, wystarczy trochę wyobraźni, żeby kuchnia meble do kuchni wrocław stała się faktycznie ozdobą w każdym domu. Absolutnie nie należy więc lekceważyć dekoracji ścian, ponieważ to właśnie ona ma największe znaczenie. Dodatkowo, ściany w kuchni są bardziej narażone na zabrudzenia niż w pozostałych pomieszczeniach, przede wszystkim z powodu gotowania.