Każde wnętrze jest inne i każde wymaga innego traktowania. Są jednak też ogólne zasady, które powinno się stosować za każdym razem, kiedy wyposażamy pomieszczenie. Jedna z tego typu zasad mówi, aby zawsze wyraźnie wskazać centralny obiekt w aranżacji, dotyczy to zwłaszcza salonu.

Aranżacja salonu

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki obiekt może być tego rodzaju punktem? To kwestia gustu. Tak czy inaczej, obecnie głównym punktem wnętrza jest zwykle telewizor. To ten obiekt absorbuje uwagę w największym stopniu. W ten sam sposób można potraktować kominek. Co warto wyeksponować w salonie można dowiedzieć się na – miejsce pełne inspiracji).

Sama decyzja odnośnie elementu, do którego dostosujemy aranżację to jeszcze nie wszystko. Równie istotna jest kolejność dobierania elementów. A ujmując rzecz inaczej – kluczowy element musi stanąć w pomieszczeniu w pierwszej kolejności. Z jakiego powodu jest to tak istotne? Ponieważ wówczas łatwiej jest dokładać do aranżacji kolejne elementy. Przede wszystkim, gdy nie jesteśmy profesjonalnymi architektami, tego rodzaju zasady okazują się szczególnie pomocne. W ten sposób uciekniemy od chaosu i wizualnego fałszu.

Aranżacja salonu

Autor: gamene
Źródło: http://www.flickr.com

Opłaca się pamiętać, że centralnym punktem musi być obiekt, który szczególnie przyciąga wzrok. Nie może to być szafka, która nie wyróżnia się wśród pozostałych mebli. Dobrym pomysłem natomiast na pewno będzie to, by jako główny element wykorzystać wzorzystą, obszerną osłonę okna lub też wiekową ławę.

By otrzymać ekstra informacje o tej tematyce przenieś się do kolejnej witryny. W niej zapewne zainteresuje Cię interesująca treść.

Wiele zależy od upodobań mieszkańców. Ponadto, centralny element musi dobrze się prezentować. Miej na uwadze, że to ten punkt ma za zadanie przyciągać uwagę jako pierwszy. Od głównego obiektu uzależnione jest generalne wrażenie, jakie wywrze pokój.