Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – to stare powiedzenie, którym posługują się Chińczycy. Tak właśnie ma się rzecz ze spaniem. Od tego czy dobrze wypoczęliśmy, zależy reszta dnia.

Sypialnia to pokój szczególny nie tylko dlatego , że spędzamy w niej jedną trzecią życia. Warta uwagi jest chociażby strona świata na której znajdują się jej okna. Nie zapominajmy więc aby do spania wybierać miejsce odosobnione, jak najmniej nasłonecznione oraz znajdujące się z dala od hałaśliwego wejścia.

w sypialni

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsze strony to północna i zachodnia, zakładając, że nie ma miejsca tuż obok hałaśliwa ulica. Okna od wschodu to przymus wczesnej pobudki. Nie jest to dobry pomysł szczególnie dla osób aktywnych i żyjących w wiecznym pośpiechu.

Z kolei od południa – do pokoju słońce wpada cały dzień, toteż wieczorową porą jest w niej gorąco. Niełatwo więc zasnąć w niej i nabrać sił na kolejny dzień.

Łóżka nie stawiamy byle gdzie. Śpiąc, musimy czuć się bezpiecznie, dlatego też montowanie półek nad naszymi głowami nie jest dobrym pomysłem. Postawmy w zamian szafki tzw. nocne, które sprawią, że przestrzeń obok łóżka stanie się o wiele bardziej kameralna i „otuli nas swymi ramionami”.

duża sypialnia

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki model łóżka wybrać? Taki, który będzie harmonizował z resztą pokoju.

Na tej stronie są bardzo interesujące informacje, lecz gdy chcesz dowiedzieć się więcej, odszukaj ponadto (http://elektryczne.eu/rolety-rzymskie/) inne dane, które dostępne są tutaj.

Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeśli preferujemy sielskie klimaty możemy pokusić się o łóżka drewniane tudzież kute. Musimy wiedzieć, że to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie wyglądało czarująco.

Niesamowity nastrój w sypialni wyczarujemy przy pomocy kilku małych lampek stojących czy kinkietów. Otoczmy się ulubionymi przedmiotami, np. rodzinnymi fotografiami, a sypialnia będzie przyjemna i nastrojowa.

Jeżeli przytłaczają nas widoki kołkowych firan i wyszywanych poszewek wybierzmy minimalizm. Charakteryzuje się on subtelnymi kolorami, prostymi meblami i znikomą ilością dodatków. Planując pokój, najlepiej ograniczyć wyposażenie do minimum.

Spodobał Ci taki artykuł? To super, sprawdź stronę łóżka metalowe 120×200 pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Meble powinny mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc komody z rysunkiem słojów nie zdadzą egzaminu.

Wskazane jest też zatroszczyć się w pokoju sypialnianym o nastrojowe światło. Pomieszczenie stanie się bardziej kameralne, a w takim zakątku dużo łatwiej się zrelaksować i odpocząć po wyczerpującym dniu.