Jedną z najważniejszych decyzji przy przeprowadzce do swojego wyśnionego domu jest jego projekt. Oczywiście jeśli ktoś kupuje dom już postawiony, to ma niewielki wpływ na jego zewnętrzny wygląd i układ wnętrza, jeżeli samodzielnie bierze się za budowę, to wszystko może opracować po swojemu. Oczywiście należy mieć na uwadze kształt i wielkość posiadanej działki, finansowe możliwości i ograniczenia wynikające z przepisów, lecz w pewnym zakresie można nieco poszaleć.

Dzisiaj dużą popularnością się cieszy zakup gotowych projektów domów, różnych firm, które je oferują funkcjonuje na rynku całkiem sporo, tak więc i możliwości wyboru są bardzo duże. Dużym plusem takich projektów są koszty, znacznie niższe niż przy projektowaniu obiektu przez architekta. Dzisiaj dostępna oferta takich gotowych projektów wynosi kilka tysięcy, więc samo ich przeglądnięcie może zająć dużo czasu, a ich ceny przeważnie nie będą wyższe niż trzy tysiące złotych. Przy gotowych projektach będzie rzecz jasna możliwość niewielkich modyfikacji i przeróbek, lecz te również nie będą wynosić więcej niż kolejne trzy tysiące złotych.

projekt domu

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Taka liczba oferowanych planów ma swoje przełożenie na dużą liczbę odmian budynków, jakie można zamówić, można wybierać i przebierać praktycznie bez ograniczeń.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź ten link – to naprawdę świetne omówienie (http://www.domymax.pl/projekty-domow/domy-rodzinne/) tej sprawy. Obowiązkowo to przeczytaj!

Bez problemów znajdzie coś odpowiedniego osoba która poszukuje niewielkiego domku dla dwóch osób, ale także ktoś, kto będzie potrzebował obszernej willi czy też będą go interesować dom (polecamy domy parterowe z poddaszem) czy bez garażu (sprawdź tu). Ostatnio coraz popularniejsze jest budowanie ekologiczne, osoby szukające inspiracji na swój wymarzony dom zaczynają przykładać dużą wagę do jego parametrów użytkowych. Pasywna technologia, pozwalająca na spore zredukowanie potrzebnej w czasie użytkowania energii wprawdzie więcej kosztuje od tradycyjnych metod budowy, ale za to później daje spore oszczędności. Lecz projekt domu pasywnego najczęściej wymaga już innego podejścia i chyba nie uda się obejść bez pomocy dobrego architekta, który ma wystarczająco dużo doświadczenia w takich projektach.

Zobacz także projekty domów tradycyjnych pod linkiem