Salon, czyli pokój dzienny powinien być miejscem, w którym każdy mieszkaniec domu albo mieszkania będzie czuł się rzeczywiście bardzo dobrze. W tym celu przede wszystkim warto zadbać o jego stosowne urządzenie. Salon powinien być możliwie jak najbardziej funkcjonalny, na dodatek niezbędne jest wyznaczenie miejsca na zwyczajne rozrywki, oglądanie filmów, czytanie książek lub wizyty przyjaciół.

Fototapety perspektywiczne, przykłady grafik na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Obecnie salony są przeważnie połączone z kuchnią, co tworzy jedną, otwartą przestrzeń, tym samym koniecznością jest dopasowanie stylistyki salonu do kuchni. Tym sposobem zachowa się niezbędną jednorodność stylistyczną. Najistotniejszym krokiem jest wybranie odpowiedniej stylistyki. Pokój dzienny jest miejscem, w jakim możemy zaszaleć z barwami.

Rozwiązaniem dla zwyczajnych ścian, pomalowanych jednym kolorem lub klasycznych tapet są oczywiście fototapety do salonu, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Na rynku można znaleźć dosyć szeroki wybór motywów. Na przykład, jeżeli salon jest relatywnie mały, świetnym rozwiązaniem mogą okazać się fototapety uliczki – sprawdź tutaj: tapety foto do pokoju dziennego.

Z jakiego powodu? Głównie ze względu na fakt, że perspektywa ulicy jest w sumie „przedłużeniem” ściany oraz optycznie powiększa pokój. Trzeba wziąć to pod uwagę. W dodatku, jest to rzeczywiście interesujący motyw, jaki pasuje do większości mieszkań, bez względu na ich styl. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie również zamówienie fototapety z wybranym przez siebie zdjęciem mieszkania (więcej treści na ten temat) powiększające domową przestrzeń – .

Fototapety z miastem, przykłady grafik na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Tym sposobem niejako spersonalizuje się wnętrze i nada się mu odpowiedni charakter, szczególnie jeśli zdjęcie jest osobiste lub własnoręcznie wykonane. W urządzanym salonie przede wszystkim należy zatroszczyć się o wygodę. Sofa i fotele, najlepiej z tego samego zestawu to podstawa. Ilość takich mebli zależy od tego, jak wiele osób mieszka w danym mieszkaniu i będzie wobec tego z salonu korzystała. Telewizor warto umieścić w centralnym punkcie. Można go włożyć go w salonowy regał albo zdecydować się na umieszczenie go na ścianie, w ten sposób nie będzie zabierał dużej ilości miejsca.

Na dodatek, w salonie musi znaleźć się miejsce dla czytelników książek. Może to być fotel biurowy wrocław z malutkim stoliczkiem. W tym miejscu koniecznie należy postawić lampkę.