Modernistyczna jadalnia to marzenie wielu osób aranżujących mieszkanie. Co jednak znaczy modernizm w tym wypadku? W jaki sposób stworzyć modernistyczną jadalnię? W pierwszej kolejności pamiętaj, że, taka jadalnia jest bardzo często połączona z innym wnętrzem i niekoniecznie mowa tu o kuchni. Pomieszczenie jadalniane może stanowić aneks do pokoju gościnnego lub stanowić otwarte pomieszczenie przejściowe które połączy kuchnię i pokój gościnny.

jadalnia

Autor: Jon Wow
Źródło: http://www.flickr.com
Tak czy inaczej bez żadnych drzwi czy izolacji przestrzeni jadalnianej od reszty mieszkania. Jeżeli jesteś gotowy na rewolucję, powinieneś rozważyć nawet wyburzenie jednej ściany w domu. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe i nie wszyscy mogą decydować się na tak daleko idące przedsięwzięcie.kliknij w źródło lampy dla dzieci lampy dla dzieciWiele osób w każdym razie zamienia tak swoje mieszkania na bardziej nowoczesne, a w efekcie otrzymują wrażenie rozleglejszej przestrzeni.

zaaranżowana jadalnia

Autor: Kendyl Young
Źródło: http://www.flickr.com

Jadalnia perfekcyjnie łączy się przede wszystkim z salonem. W takim wypadku otrzymujesz też przepis na to, jak urządzić jadalnię (zobacz pomysły na tej stronie). Metoda jest bardzo prosta: przestrzeń jadalniana może po prostu przypominać salon jeśli chodzi o wystrój. Meble mogą mieć zbliżony styl. Do tego paleta barw może być zbliżona, choć możesz również dobrze wykorzystać całkiem inne barwy i w ten sposób wyróżnić aneks. W każdym razie miej na uwadze, że połączone ze sobą przestrzenie powinny się ze sobą wizualnie komponować. Pod tym względem aranżacja jest trochę trudniejsza niż wtedy, kiedy wnętrza są rozdzielone drzwiami.

Z kolei co do samej przestrzeni jadalnianej, to jej wyposażenie dobrze jest zacząć od stołu. Jeśli głowisz się, jak urządzić jadalnię w stylu modernistyczny,, to pamiętaj, że sprawdzonym sposobem jest tu przezroczysty stół. Taki blat prezentuje się perfekcyjnie, zwłaszcza z desingerskimi krzesłami oraz nowoczesnymi dekoracjami na ścianach.