Meblując nowe mieszkanie zawsze stajemy przed decyzją, w jakim stylu chcemy zagospodarować przestrzeń naszego mieszkania, musimy zakupić meble takie, żeby spełniały nasze oczekiwania stylistyczne. W przypadku pokoju dziennego warto zastanowić się nad nabyciem meblościanki. W chwili obecnej są to całkiem ciekawe i ładne rozwiązania.

Współczesne meblościanki

systemy modułowe

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Różnią się zupełnie od tych, które na rynku i w wielu mieszkaniach mieliśmy dwadzieścia, czy trzydzieści lat temu, spełniają współczesne wymogi odnośnie swojego przeznaczenia, mają również modny wygląd. Poszczególne partie takiego zestawu muszą być dobrane w zależności od pomieszczenia, w którym chcemy je zamontować. Meblościanka przeznaczona do pokoju dziennego powinna posiadać w swojej budowie wygospodarowaną przestrzeń przeznaczoną na umieszczenie tam sprzętu elektronicznego jak telewizor, czy kino domowe.

Pojemne meble

Ideą stworzenia mebli typu meblościanka było stworzenie mebla jak najbardziej kompaktowego, skonstruowanego w taki sposób, aby przy niewielkiej ilości miejsca pomieścić jak najwięcej przedmiotów. Dlatego też wydają się być najlepszą opcją w mieszkaniach o małej przestrzeni, w których liczy się każdy metr kwadratowy wolny od zastawienia go przedmiotami. Taki zestaw musi więc być tak zaprojektowany, aby posiadał stosowną ilość szafek, półek i szuflad, jednak powinny być one tak ułożone względem siebie, aby dawać wrażenie dużej ilości wolnego miejsca. Ważne, abyśmy mieli możliwość schowania tutaj jak najwięcej przedmiotów, przy czym nie chcemy przecież, aby taka meblościanka zajęła nam cały pokój.

Zobacz, czy następny link (elektryczne.eu/karnisze-elektryczne/) jest tym, czego teraz szukasz. Z pewnością bardzo będzie mógł pomóc Ci w Twym projekcie, który obecnie robisz. Zobacz, naprawdę warto!

Nowoczesne kształty

Obecnie największy portal branży mają bardzo charakterystyczną budowę, daleką od kwadratowych klocków z lat siedemdziesiątych. Półki umiejscowione są względem siebie asymetrycznie, poza tym myśli się też o tym, żeby jak najwięcej miejsca w pokoju zaoszczędzić. Meblościanki mogą świetnie się sprawdzić także w pokoju dziecięcym, gdzie potrzebujemy podzielić taki pokój dla rodzeństwa. Z jednej strony zbudujemy w ten sposób rodzaj ściany, która oddzieli od siebie dwie połówki takiego pomieszczenia, z drugiej strony będzie ona od razu spełniać funkcję garderoby, więc będziemy mogli zachować resztę przestrzeni takiego pomieszczenia. W asortymencie sklepów meblarskich mamy możliwość obecnie wyszukać dużą ilość meblościanek przeznaczonych do pokojów dziecięcych oraz młodzieżowych, posiadających dopasowane do wieku dziecka kształty oraz kolory.