Pokój dzienny, tak samo jak każde inne wnętrze, można urządzić na dużo różnych sposobów. Dobór wszelkich elementów do salonu zależny jest od właściciela. Na dzień dzisiejszy na rynku jest tak ogromny wybór mebli i innych akcesoriów, że każdy może zaaranżować niepowtarzalne wnętrze. Oczywiście wymaga to pewnej wiedzy i poczucia smaku, jednak generalnie nie jest to trudna czynność. Wystrój wnętrz należy też do obowiązków niektórych zawodów, na przykład dekoratora wnętrz.

Salon meblowy

Autor: w00kie
Źródło: www.flickr.com
Przykładowe aranżacje salonu można znaleźć w rozmaitych miejscach. Będą to na przykład specjalne czasopisma poświęcone tym zagadnieniom. Obecnie jednak najchętniej sięga się do źródeł internetowych, których jest bardzo duża liczba. Wszelkie strony, fora i blogi na temat urządzania domów podają dużo informacji dotyczących rozwiązań także w aspekcie pokoi dziennych. Umieszczone są tam wyznaczniki różnych stylów, w jakich to wnętrze może być utrzymane.

Styl nowoczesnyJednym z najpopularniejszych aktualnie stylów jest styl nowoczesny. Posiada on zastosowanie w każdym wnętrzu, w tym także w salonach. Nowoczesny salon nierzadko kojarzony jest z wnętrzem stanowiącym jedność z kuchnią i oddzielonym od niej charakterystyczną „wyspą”. Tego rodzaju rozwiązanie jednak nie w każdym przypadku się sprawdza i jego popularność powoli się zmniejsza. Styl nowoczesny stawia przede wszystkim na minimalizm. Objawia się on we wszystkich aspektach wykończenia, a więc w liczbie dodatków, wykorzystanych tworzywach czy barwach. Salon w stylu nowoczesnym zazwyczaj urządzony jest w jasnych barwach jak na przykład biel czy beż. We wnętrzach nowoczesnych duży nacisk położony jest także na przestrzeń, otrzymaną poprzez ograniczenie ilości mebli.

Jeżeli opisywany artykuł jest dla Ciebie interesujący, nie czekaj i przeczytaj szczegóły tutaj druk na tkaninach – przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Więcej tutaj piękne dekoracje.

Styl orientalny

meble w sklepie meblowym

Autor: Monika Ďuríčková
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym nagminnie widywanym stylem jest styl orientalny. Opiera się on przede wszystkim na użyciu akcesoriów charakterystycznych dla obcych kultur. Szczególną rolę będą mieć tutaj kraje azjatyckie. Stosuje się tworzywa charakterystyczne dla innych krajów; typowe jest użycie między innymi bambusa. Aranżacje salonu w stylu orientalnym często zawierają różnego rodzaju rzeźby i malowidła o charakterze orientalnym, umeblowanie w tamtejszym stylu i egzotyczne elementy dekoracyjne.