W wielu naszych mieszkaniach ściany są jedynie jednym z elementów konstrukcyjnych, na których podtrzymywane są stropy. , na które sobie pozwalamy jest malowanie ścian na jakiś kolor. I na tym najczęściej kończymy dekorowanie ścian. A przecież są to powierzchnie, które dają ogromne możliwości. Ludzie, którzy interesują się dekoracją pomieszczeń albo zajmują się takimi sprawami profesjonalnie, wiedzą, że ściany mogą stanowić idealny element do dekoracji całego domu.

Sypialnia - kolekcja CLASSIC

Źródło: www.vox.pl
Jest dużo sposobów na to, by odmienić wygląd naszych ścian. Możemy zacząć od tych najbardziej klasycznych, a więc od gry kolorami. Zazwyczaj ściany – (zobacz https://jeger.pl/pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/185-jeger-trawertyn.html) w naszych wnętrzach są pomalowane jednym kolorem. Ale możemy uzyskać niesamowity efekt, kiedy wykorzystamy tych kolorów parę. Mogą one harmonizować ze sobą, wtedy uzyskamy efekt cieniowania. Można również dobrać kontrastowe barwy, które wyjątkowo ożywią nasze pomieszczenie.

Czasami nasze ściany zdobią reprodukcje obrazów (zapoznaj się z ofertą wybierz i kup). Obrazy to doskonała propozycja dla ludzi, którzy kochają sztukę,a których jednak nie stać na zakup oryginałów. Tego typu dekoracja pasuje do tradycyjnych wnętrz, a także tych, urządzonych w stylu Secesji lub do wnętrz w stylu rustykalnym. Możemy również wybrać jeden pokój, na przykład gabinet i stworzyć tam naszą prywatną galerię sztuki.

Świetnie sprawdzą się także wydruki artystyczne (sprawdź To doskonała propozycja ozdoby naszych ścian też w innych pomieszczeniach. Nie zapominajmy, że kuchnia czy przedpokój to także istotne wnętrza, o których musimy pamiętać podczas dekorowania całego pomieszczenia.
Jeżeli cenniejsze są dla nas więzi w naszej rodzinie od historii sztuki, jesteśmy w stanie ozdobić nasze ściany zdjęciami członków rodziny. W szczególny sposób warto pokazać te bardzo stare, które posiadają wyjątkowy urok. Warto umieścić je w ramach z drewna, które podkreślą ich piękno. Możemy również ułożyć zdjęcia w konkretnej formie, na przykład serca. Tak udekorowana ściana będzie nam przypominać o chlubnej historii naszej rodziny i może być nie lada atrakcją dla odwiedzających nas znajomych.