Glamour. Znacie ten styl we wnętrzach? Jest to połączenie luksusu, elegancji i barokowych inspiracji. Opiera się on przede wszystkim na szczegółach i detalach, które uwydatniają nietuzinkowy i oryginalny charakter pomieszczenia.

Jeśli preferujemy ten styl i pragniemy olśnić dosłownie i w przenośni gości salonem, musimy wiedzieć, iż decydując się na elementy wykończeniowe musimy być bardzo ostrożni. Stanowią one podstawę całej aranżacji, tak więc nie możemy zrealizować wszystkich pomysłów jednocześnie.

lampa

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Wybierając pikowany zagłówek łóżka czy designerskie sofy, dobrze jest zrezygnować z wzorzystych tapet – idealnie będą ozdabiały salon w towarzystwie jednobarwnego i stonowanego tła. Gipsowe sztukaterie wykończą sufit czy ściany dodając im elegancji i smaku. A jeśli mowa o elegancji, oczywiście musimy zajrzeć do Włoch. Włoskie meble Warszawa to ponadczasowy charakter, wdzięk i prestiż. Zauważmy, jak doskonałe proporcje i piękną linię mają włoskie sofy i fotele. Włoskie meble zawsze wabiły nas swą urodą i wygodą. Warto zainwestować w klasyczne (zobacz lampa nad stół regulowana) krzesła i fotele, elegancko wyglądają obicia z pluszu czy skóry (w zależności od „wyznania”, naturalnej lub sztucznej). I nie zapomnijmy o najważniejszym – pikowania.

Salon glamour to także piękne oświetlenie. Nic tak nie podkreśli styl wnętrza, jak minimalistyczny acz elegancki żyrandol, lub wprost przeciwnie, składający się z mnóstwa mieniących się kawałków szkła. Najlepszym wyborem będą lampy Swarovsky, które każdemu wnętrzu nadadzą wyjątkową atmosferę. Te przez większość osób pożądane, zwracające uwagę lampy to tzw. „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Wiedzmy, iż zwykle wystarczy oryginalna lampa, by pomieszczenie nabrało blasku i przepychu.
W internecie prowadzi swą działalność wiele sklepów z oryginalnym oświetleniem, które doskonale sprawdzi się zarówno w stonowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. I mimo iż są to sklepy internetowe w wielu przypadkach mamy możliwość zobaczenia lamp przed kupnem w siedzibie firm.
Identycznie prezentuje się sprawa z meblami.

Jeżeli szukasz równie ciekawych danych na omawiane zagadnienie, znajdziesz je z pewnością po przejściu na stronę www (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/biurka/industrialne/), zatem nie czekaj tylko kliknij tu.

Obecnie, w domowym zaciszu możemy na długie godziny zatracić się w poszukiwaniach i zamawiać meble z najdalszych zakątków świata, sklepów prowadzących w sieci ich sprzedaż mamy pod dostatkiem.