Czy może nie zauważyłeś, iż większość domów wygląda podobnie – oczywiście nietrudno dostrzec pewne różnice, ale nie są one wielkie. Pewnie doskonale zdają sobie z tego sprawę chociażby akwizytorzy oraz inni ludzie, którzy codziennie odwiedzają polskie mieszkania. Chociaż można pomyśleć, że jeśli nie mamy generalnie wielu pieniędzy na urządzanie wnętrz, to trudno wymagać wiele, to ja akurat sądzę, że to beznadziejna wymówka. Przecież tak czy siak nawet z kiepskiej pensji mamy możliwość bez większego kłopotu fajnie urządzić wnętrza swojego domu!

Egzotyczna ława

Autor: Boa-Franc
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo ciekawe, godne sporego zainteresowania, są bez dwóch zdań meble z dalekich krain. Chociażby weźmy w rachubę meble afrykańskie bądź dalekowschodnie. Uwielbiam egzotykę, w sumie nastraja mnie ona pozytywniej do życia. Najczęściej to sytuacja jest taka, iż meble(zobacz meble na zamówienie poznań) egzotyczne, oczywiście te z wysokiej półki, są w stanie sprawić, że wnętrza naszego mieszkania nareszcie będą bardziej pozytywne. Piszę owy artykuł ok. godziny 17 – jest już najzupełniej ciemno.

Wejdź na ten link i poznaj tam uwagi na nasz temat (https://projektoskop.com.pl/biuro/). Jeśli wynikną jakieś pytania, to chętnie Ci na wszystkie odpowiemy.

Czyli choć za oknem jest niefajnie, to może warto spowodować, że przynajmniej meble będą powodowały, iż świat będzie wspanialszy?

Zapewne wielu może powiedzieć, że to bez sensu, to tylko meble – jednak wychodzę z założenia, iż meble egzotyczne są fantastyczne, zgoła odmienna, aniżeli te, które są produkowane w Polsce bądź Chinach. Zresztą, nie chodzi wyłącznie o to, iż według moich upodobań egzotyka jest niezwykła. Chodzi także o to, że przecież egzotyczne szafki bądź komody posiadają swoistą duszę. W większości przypadków nie są produkowane w dużych fabrykach, lecz w niewielkich pracowniach. Gdy byłem w Wietnamie – fantastyczny kraj, zauważyłem, iż rzemieślnicy wkładają w pracę całą duszę.

Wcale nie przesadzam! Chciałbym także ostrzec, że oczywiście egzotyka jest fajna, lecz w żadnym razie nie powinniśmy sądzić, iż połączenie egzotyki z modernizmem jest w każdym przypadku proste. Czyli: to fajnie, że chciałbyś wprowadzić trochę więcej egzotyki do swojego domu, ale uważaj, bo jeżeli nie będziesz umiał odpowiednio łączyć tych stylów, to później wyjdzie niestrawny kicz. Zatem: bardzo serdecznie zachęcam do tego by dużo chętniej sięgać po nieco bardziej egzotyczne meble. W końcu nie tylko ja myślę, iż nieco egzotyki nikomu nie zaszkodziło.