Oświetlenie to bilet wizytowy mieszkania. Dlatego należałoby podkreślić światłem jego temperament i uwydatnić aranżację wnętrza. Nie wystarczy jedno centralne oświetlenie sufitowe, należałoby pokusić się o więcej wyrafinowaną kombinację oświetlenia.

Lampy sufitowe kryształowe (tutaj ), które nie licząc tego, że świetnie wyglądają, są również bardzo solidnej jakości i nadzwyczaj efektowne. Wykorzystanie wieloskładnikowego oświetlenia poprzez zestawienie lamp sufitowych kryształowych z lampami stojącymi, umożliwia swobodne tworzenie klimatu wnętrza, oraz umożliwia funkcjonalność. Nadzwyczaj atrakcyjny rezultat można otrzymać instalując prócz lampy sufitowej kryształowej, kinkiety na ścianach. Ich zaletą jest dekoracja wnętrza, zaznaczanie kolorystyki.

Dwie lampy

Źródło: http://www.flickr.com

Pokój pociechy potrzebuje oświetlenia ponadplanowego w miejscu do lekcji. Oprócz tego oświetlenia, w pokoju dziecinnym to kinkiet dla dzieci (tu ) powiązany z lampką nocną, albo lampą podłogową. Bardzo intrygującym rozwiązaniem i uzupełnieniem dekoracji wnętrza są półki świetlne nadające delikatne rozsypane światło, instalowane na łóżkiem. Wartościowym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym jest opcja regulacji intensywności światła. Na rynku dostępne są ściemniacze sterowane dowolnym pilotem od sprzętu RTV.Kinkiet dla dzieci w pobliżu posłania uprości wieczorne zasypianie, czy czytanie na dobranoc. Powinno się pomyśleć również w pokoju dziecięcym o oświetleniu ozdobnym. Takie oświetlenie utworzy subtelny i wesoły klimat. Wybierając źródła oświetlenia do pokoju dziecinnego, sprawdzą się energooszczędne żarówki mleczne o ciepłej barwie. kinkiety (polecamy lampy w salonie)

Światło w łazience, to efektywne oświetlenie lustra. Nowoczesne oświetlenie łazienki, to użycie żarówek halogenowych i świetlówek. Zwierciadło w łazience jest znaczącym ekwipunkiem i potrzebuje starannego światła dla zapewnienia całkowitego luksusu mieszkańcom. Zwierciadło powinno być oświetlone z obu stron.
Instalując oprawy w łazience należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Nowoczesne oświetlenie łazienki można rozwiązać na parę sposobów, poprzez używanie plafonów na stropie, montaż kinkietów, czy oczka halogenowe na podwieszanym suficie.