Doskonała wiadomość dla osób, które nie są zbytnio zadowolone z prezencji własnego salonu – bez cienia wątpliwości można poradzić sobie bez większego kłopotu z tym, aby nareszcie być w pełni usatysfakcjonowanym z jego wyglądu. Niby to oczywiste, ale nierzadko oglądając salony własnych bliskich, klientów, etc., łatwo dojść do wniosku, że tak naprawdę nie wszyscy ludzie bardzo dobrze wiedzą jak dbać o piękno swojego salonu!

marmur

Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com
A więc: co trzeba zarekomendować chcącym znacznie odmienić własny salon? Cóż, niesamowicie istotne jest to, aby nigdy nie zakładać, że czymś godnym większej uwagi są kiczowate dodatki. Dużo kiczu zauważyć idzie w salonach. Niby kicz nie jest całkowicie negatywny, jednakże najczęściej realia są takie, iż to niejako nieświadomie stosowany kicz. Trzeba w takim razie postarać się o to by jakby nie patrzeć trzymać się daleko od kiczowatych rzeczy.

A może fajny jest w ostatnim czasie coraz powszechniej stosowany kamień dekoracyjny? Trochę drogi będzie to remont, lecz z całą pewnością można śmiało powiedzieć, że często tego typu kamień sprawia, że ściany naszego domu wreszcie prezentują się w taki sposób jak tego niezmiernie byśmy chcieli. Zresztą może bez zbyt wielkiej przesady z ceną – jeżeli natrafimy na względnie atrakcyjną pod względem cenowym robociznę, to w zasadzie kamień nie będzie bardzo drogi.

przykładowe wnętrze salonu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Warto także kupić na ścianę może jakiś dobry malunek – zapewne nic wymyślnego, majstersztyki są raczej drogie, lecz tak czy siak jakoś się nie wydaje, aby kupno przedniego obrazu, który w istocie dopieści wnętrza pokoju dziennego, było bardzo trudną do przeprowadzenia akcją. Zwróćmy uwagę, że nierzadko ten obraz, który dzisiaj nie kosztuje zbyt wiele, po prostu po jakimś czasie z dnia na dzień mocno podrożeje. Inwestycja w obrazy się zwraca.

A więc powodzenia w urządzaniu własnego salonu – niełatwa to przeprawa, ale jednak definitywnie nie można powiedzieć, iż jest bardzo ciężka. Na całe szczęście w żadnym razie nawet kompletny laik nie będzie mieć kłopotów. Naturalnie to mocno optymistyczna teza, ale tak naprawdę ciężko za bardzo się zadręczać.