Zapewne każdy z nas spotkał się ze stwierdzeniem, że dom bez obrazów jest niczym piękna twarz bez oczu. Trafna to metafora, ponieważ to obrazy stawiają kropkę nad „i” w naszych wnętrzach . Jeden obraz, parę chwil i pomieszczenie nabiera innego charakteru. W ramy oprawić możemy to, co nam tylko serce i dusza podpowiada. Zdjęcia, rysunki dzieci, stare druki, lub własnoręcznie stworzone kolaże. Ważne, aby motyw elementu współgrał zresztą pomieszczenia i odzwierciedlał temperament właściciela.

obraz

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się obrazy drukowane na płótnie. Taki wydruk w wielkim formacie ciekawego zdjęcia może zapewnić niesamowity efekt.

W szczególności polubiliśmy we wnętrzach tryptyki. W obecnych czasach kładzie się nacisk na drobiazgowe odtwarzanie rzeczywistości przy pomocy aparatu fotograficznego oraz techniki komputerowej, z tego powodu nic nie ogranicza naszych dekoratorskich zapędów. Maki na łące, kręte uliczki, reprodukcje malarzy – mamy w czym wybierać. Druk fine art pozwala na uzyskanie doskonałej jakości, przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości barw.

Z wykorzystaniem technologii druku cyfrowego możemy wydrukować prywatne zbiory zdjęć jak i reprodukcję obrazu na prawdziwym malarskim płótnie, które zamienią się w malownicze obrazy gotowe które ozdobią nasze wnętrza.

obraz

Autor: www.e-oprawa, meble: inniliving.
Źródło: www.e-oprawa, meble: inniliving.pl

Spośród zdjęć z domowej kolekcji zdecydujmy się na takie, które lubimy najbardziej (jeżeli jest to zdjęcie ze starego, rodzinnego albumu, istnieje możliwość by je zeskanować).

Zaciekawił Cię taki wpis? Jeżeli tak, to śmiało kliknij także ten link. Pokrewne treści zobaczysz również tutaj meble warsztatowe.

Zgrajmy swój plik ze zdjęciem, a następnie poszukajmy w internecie drukarni, precyzując: obrazy drukowane. Wykwalifikowani pracownicy niewątpliwie uczynią wszystko, aby format, przygotowanie pliku oraz efekt drukowanego obrazu sprostał naszym wymaganiom.

Dobierając obrazy na ścianę łatwo jednak o efekt bałaganu. Nie zapominajmy, że wszystkie zbiory powinny do siebie pasować, i nie mogą spoglądać na nas z każdej ściany. W tej kwestii zwykle sprawdza się minimalizm. Przy urządzaniu prywatnej galerii zamontujmy więc kilka ramek obok siebie, na jednej ze ścian. Ramki powinny być ułożone w kształt koła, prostokąta czy trapezu, tak by stanowiły oryginalną ozdobę wnętrza.