Zapewne każdy z nas spotkał się ze stwierdzeniem, że dom bez obrazów jest niczym piękna twarz bez oczu. Trafna to metafora, ponieważ to obrazy stawiają kropkę nad „i” w naszych wnętrzach . Jeden obraz, parę chwil i pomieszczenie nabiera innego charakteru. W ramy oprawić możemy to, co nam tylko serce i dusza podpowiada. Zdjęcia, rysunki dzieci, stare druki, lub własnoręcznie stworzone kolaże. Ważne, aby motyw elementu współgrał zresztą pomieszczenia i odzwierciedlał temperament właściciela.

obraz

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się obrazy drukowane na płótnie. Taki wydruk w wielkim formacie ciekawego zdjęcia może zapewnić niesamowity efekt.

W szczególności polubiliśmy we wnętrzach tryptyki. W obecnych czasach kładzie się nacisk na drobiazgowe odtwarzanie rzeczywistości przy pomocy aparatu fotograficznego oraz techniki komputerowej, z tego powodu nic nie ogranicza naszych dekoratorskich zapędów. Maki na łące, kręte uliczki, reprodukcje (www.twoja-galeria.eu/reprodukcje/443-courbet-gustave/) malarzy – mamy w czym wybierać. Druk fine art pozwala na uzyskanie doskonałej jakości, przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości barw.

Z wykorzystaniem technologii druku cyfrowego możemy wydrukować prywatne zbiory zdjęć jak i reprodukcję obrazu na prawdziwym malarskim płótnie, które zamienią się w malownicze obrazy gotowe które ozdobią nasze wnętrza.

obraz

Autor: www.e-oprawa, meble: inniliving.
Źródło: www.e-oprawa, meble: inniliving.pl

Spośród zdjęć z domowej kolekcji zdecydujmy się na takie, które lubimy najbardziej (jeżeli jest to zdjęcie ze starego, rodzinnego albumu, istnieje możliwość by je zeskanować). Zgrajmy swój plik ze zdjęciem, a następnie poszukajmy w internecie drukarni, precyzując: obrazy drukowane. Wykwalifikowani pracownicy niewątpliwie uczynią wszystko, aby format, przygotowanie pliku oraz efekt drukowanego obrazu sprostał naszym wymaganiom.

Dobierając obrazy (odkryj stronę) na ścianę łatwo jednak o efekt bałaganu. Nie zapominajmy, że wszystkie zbiory powinny do siebie pasować, i nie mogą spoglądać na nas z każdej ściany. W tej kwestii zwykle sprawdza się minimalizm. Przy urządzaniu prywatnej galerii zamontujmy więc kilka ramek obok siebie, na jednej ze ścian. Ramki powinny być ułożone w kształt koła, prostokąta czy trapezu, tak by stanowiły oryginalną ozdobę wnętrza.