Abstrahując od tego, jakim rozmiarem pomieszczenia kuchennego dysponujemy w naszym domu czy mieszkaniu, potrzebujemy systemu, który zagwarantuje nam funkcjonalne spożytkowanie dostępnej przestrzeni. Najbardziej podstawowym poziomem, który musimy uwzględnić, jest składowanie i składanie produktów żywnościowych.

Słoiki

Źródło: garneczki.pl

Ważne jest to, aby wszystkie produkty, z jakich najczęściej korzystamy, znalazły się w zasięgu ręki.

Wtedy, kiedy będziesz poszukiwać innych tego rodzaju materiałów, to te wskazówki z witryny (https://www.meblemagnat.pl/materace-sprezynowe-160×200) z pewnością okażą się Tobie niezwykle pomocne.

Bardzo pomocne okazują się szklane słoiki, które nie tylko pozwalają bezzwłocznie zobaczyć, co się w nich znajduje, ale dodatkowo częstokroć pełnią także funkcję dekoracyjną. Ozdobne słoiki na ogół produkowane są z grubego szkła z gustownymi tłoczeniami i żłobieniami.

Jeżeli żywo intryguje Cię nakreślana w tym miejscu problematyka, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym zbliżone tematy.

Świetnie prezentują się na półkach, ale przede wszystkim zapobiegają schnięciu czy zwilżeniu jedzenia.

Słoiki okrągłe bądź oryginalniejsze słoiki kwadratowe wykorzystujemy przede wszystkim do przetrzymywania artykułów suchych i sypkich. Umieszczamy w nich mąkę, cukier, sól kuchenną, kasze, pasty (makaron spaghetti w specjalnych, wysokich słojach) czy płatki śniadaniowe. Są odpowiednie również do ziarnistej kawy (zwłaszcza słoiki – zobacz słoiki na hermetyczne, które chronią przed utratą zapachu), liściastej herbaty, a też małych ciasteczek, cukierków czy suszonych owoców. Znakomitym rozwiązaniem jest opasanie słoików gustownymi etykietami z napisami zawierającymi informację o zawartości. Ciekawie reprezentują się też proste do zamykania i otwierania słoiki z klamrą. Niejednokrotnie na półkach gromadzimy również nieduże słoiki na przyprawy, takie jak bazylia, oregano, zioła prowansalskie, gałka muszkatołowa, curry i inne.

Słoiki w domostwie są także koniecznym elementem, potrzebnym do swojej produkcji przeróżnych zapraw, marmolad, konfitur i innych przetworów. Słoiki do zapraw i przetworów cechują się sporą pojemnością i szczelnością. Zawsze należy pamiętać o ich stosownym wyparzeniu i przygotowaniu. Ogromną popularnością cieszą się słoiki z zakrętką twist, a również tak bardzo często stosowane nie tylko przez nasze babcie słoiki weck. Słynne wecki posiadają szklane wieczka z grubego szkła, a także gumowe uszczelki, które rewelacyjnie nadają się do wielokrotnego użytku. Wecki charakteryzuje powiększona trwałość i wyjątkowa wodoszczelność, w związku z czym gwarantują idealne zabezpieczenie domowych przetworów. Osobną kategorią pozostają wysoko pojemnościowe (kilku litrowe i większe) słoje do ogórków kiszonych lub małosolnych, jednego z ukochanych tradycyjnych polskich przysmaków.

Hermetyczne słoiki z pokrywką służą nie jedynie do pojemniki do przechowywania żywności w kuchni albo sporządzania przetworów, ale to także fantastyczny i zdrowy sposób na przenoszenie i przewożenie żywności. Pozwalają one na zachowanie naturalnego smaku i zapachu jedzenia. Dobrze wyparzone nie pochłaniają zapachów, dzięki czemu można je wykorzystywać do przeróżnych produktów.