Nieodłączną częścią wyposażenia praktycznie każdej kuchni jest zlewozmywak. Jeżeli nawet ktoś posiada zmywarkę, to bez zlewozmywaka trudno się obejść. Wytwórcy proponują niezwykle szeroką propozycję zlewów, różnią się one ilością komór, wielkością ociekacza a także materiałem, z którego są zrobione. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były zlewozmywaki zrobione z nierdzewnej stali, ale dzisiaj coraz liczniej klienci decydują się na modele zrobione z innych materiałów.

mycie naczyń w zlewozmywaku

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład Zlewozmywak Deante Solo ZHS 0503 to typowa stalowa konstrukcja na dwie komory i nie mająca ociekacza. Posiada on jedną obszerną komorę na większe naczynia i drugą niewielką, która jest przeznaczona przykładowo na na szklanki lub sztućce. Nie posiada on nawet małego ociekacza, ale wielu klientów go nie potrzebuje, a dzięki eleganckiemu wzornictwu jest bardzo popularny.

Ostatnio sporo modeli zlewów (Zlewozmywak Sirius SID 611-78) robionych jest z surowca zwanego Tectonite. W porównaniu ze stalowymi zlewy wykonane z tego surowca są niezwykle lekkie, solidne i poza tym odporne na zadrapania i większość środków chemicznych. W procesie produkcji zlewozmywakom takim można nadać dowolne kształty, tak więc projektanci zajmujący się wzornictwem będą tu mieć duże pole do popisu. Na przykład Zlewozmywak Franke Sirius SID 611-78 ma zwyczajny kształt prostokąta, z jedną pojemną komorą i ociekaczem. Ciemny kolor idealnie będzie się nadawać do stylowych, eleganckich kuchni, a pojemna komora zapewnia dużo wygody i funkcjonalności. Podobny stylistycznie, ale trochę dłuższy jest Zlewozmywak Franke Sirius SID 651 onyks 114.0181.979. W porównaniu z poprzednim modelem (więcej: Zlewozmywak Teka Kea 60 B-TG antracyt 88795) posiada on dodatkową małą komorę, jaka ogromnie się przydaje w mieszkaniach z większą ilością osób. Oba wcześniej opisywane zlewozmywaki można montować w każdą stronę, przez co można je właściwie dostosować do projektu kuchni.idź tu oświetlenie kuchni oświetlenie kuchni/J]

Kolejnym chętnie wykorzystywanym materiałem podczas wytwarzaniu zlewów stał się Tegranit, i właśnie z niego jest przykładowo zrobiony Zlewozmywak Teka Kea 60 B-TG antracyt 88795.

Bez zwlekania zobacz na stronie inne tego rodzaju posty. Tam również znajdziesz coś emocjonującego, ponieważ proponuje ona podobną problematykę.

Materiał ten również charakteryzuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki chemiczne, jednak on jest trochę cięższy od Tectonite.