Kiedy tworzymy wystrój wnętrza, prędzej czy później przychodzi taki moment, by pomyśleć o kolorach. Znaczenie ma nie tylko wybór takich czy innych barw, ale także to, jak harmonizują się one ze sobą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć wiele zupełnie różnych barw lub postawić na odcienie jednej tonacji. Które rozwiązanie jest lepsze?

Sypialnia w jasnych kolorach

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jako że dużo zależy od wykorzystania wnętrza oraz preferencji lokatorów. Mimo to, można powiedzieć, że istnieje kilka zasad, którymi warto się kierować dobierając barwy do aranżacji. Przede wszystkim powinniśmy się zdecydować, czy chcemy postawić na rozwiązanie kontrastowe czy jednolite. Kiedy już podejmiemy decyzję, pozostańmy przy wybranej opcji, a z pewnością uzyskamy dobre efekty. W którym wypadku bardziej opłaca się wybrać kolory kontrastowe a kiedy stonowane kolory będą lepszą decyzją? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci znaleźć .

Sypialnia w jasnych barwach

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Przeciwieństwo jest dobre wszędzie tam, gdzie ważna jest energia. Niektóre pomieszczenia kojarzą się z działaniem – np.

Czekamy na Ciebie! Więc jesteśmy na stronie – nasze świeże posty pełne ciekawych informacji są już opracowane. Należy jedynie najechać na link.

kuchnia albo pokój gościnny. Przeciwstawne dobieranie kolorów dodają energii, pomieszczenie zyskuje energetyzujący charakter. Nie ma mowy o nudzie. Analogicznie powinniśmy powiedzieć, iż pomieszczenia, które kojarzą się z wypoczynkiem powinny cechować się kolorami mocno zbliżonymi. Mowa przede wszystkim o sypialni.

Właściwy dobór barw jest tak znaczący, jako że niewłaściwie dobrane kolory mogą nas nawet usypiać lub nie pozwalać na relaks. Na przykład, mocno nasycone a przy tym kontrastowe kolory w okolicy łóżka mogą powodować problemy z zasypianiem. Natomiast za bardzo stonowane kolory w kuchni sprawią, iż poczujemy się ospali.