Każde pomieszczenie wymaga innych źródeł światła. Powinno się wiedzieć, jaki typ oświetlenia świetnie sprawdzi się w salonie, a jaki w innych pomieszczeniach , które znaleźć można w naszych domach.

oświetlenie korytarza

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Łazienka jest dość specyficznym pomieszczeniem , które znajduje się w domu. Potrzebujemy w niej porządnego, jasnego oświetlenia ogólnego, ale także co najmniej jednego oświetlenia o charakterze dodatkowym, które oświetlać będzie lustro (sprawdź nas). Jako oświetlenie główne naprawdę dobrze sprawdzi się lampa sufitowa do łazienki. Łazienka jest pomieszczeniem o dużej wilgotności. Dlatego wysokiej jakości lampa sufitowa do łazienki musi cechować się szczelnością. Powinna również zapewniać mocne oraz jasne światło – zobacz pełną propozycję na tej stronie. Należy więc do niej dobrać żarówkę o odpowiedniej mocy. Warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego wykonano klosz lampy. Materiał wykorzystany na klosz w lampie , która znajdzie się pod sufitem powinien porządnie przepuszczać światło. Wystarczające oświetlenie lustra dadzą nam kinkiety. Można zamontować je nad lustrem lub po jego obu stronach. Naprawdę ważną rolę w naszych domach odgrywa salon. Urządzając go, pomyśleć należy więc, jak dobrze go oświetlić. Chcąc prawidłowo zaaranżować swój pokój dzienny, wybrać należy w pierwszej kolejności oświetlenie ogólne. Idealnym wyborem są nowoczesne plafony do salonu. Sprzedawane nowoczesne plafony do salonu charakteryzują się odważnymi kolorami oraz kształtami.

salon

Źródło: www.morguefile.com
Przedpokój powinien stać się wizytówką naszego mieszkania. Jak w pozostałych pomieszczeniach, również w przedpokoju bardzo przydatne jest oświetlenie ogólne. Lampy sufitowe do przedpokoju sprawdzą się idealnie. W wielu wypadkach jednak, szczególnie jeśli przedpokój ma dużą powierzchnię, lampy sufitowe do przedpokoju są niewystarczającym źródłem światła. Można wówczas wybrać także oświetlenie o charakterze miejscowym – szukam lampy sufitowej do przedpokoju. Oświetlenie miejscowe na ogół mocowane jest przy znajdującym się w przedpokoju lustrze. W roli oświetlenia miejscowego doskonale sprawdzają się kinkiety. Kupując oświetlenie do przedpokoju, kupować należy oprawy oświetleniowe proponowane w kompletach. Wtedy zarówno kinkiet, jak i lampa sufitowa będą utrzymane w identycznym stylu. Wprowadzimy tym sposobem odrobinę ładu do przedpokoju oraz sprawimy, że będzie wyglądał po prostu świetnie.

Sprawdź więcej na nowoczesne plafony do salonu