Na pewno każdy świetnie zna oświetlenie typu LED. Dawniej żarówki LED były używane najczęściej w elektronice. Najczęściej niewielkie punkty diod były używane jako kontrolki w różnego rodzaju urządzeniach elektrycznych. Wówczas zawsze miały kolor czerwony Kiedy jednakże zmieni się ich barwę na biały oraz nieco zwiększy moc emitowanego przez nie światła, mogą być wykorzystane jako zwyczajne źródło światła.

Akcenty światłem led

Autor: Kobi Light
Źródło: Kobi Light

Na początku można podkreślić, że żarówki LED są o wiele bardziej wytrzymałe niż żarówki tradycyjne. Świecą o wiele dłużej, a ponadto nie gasną znienacka jak tradycyjne żarówki. Jeśli decydujemy się na używanie żarówek LED, zawsze dobrze wiemy, kiedy zbliża się koniec ich świecenia. Żarówki LED zaczynają wtedy świecić mniej, dzięki czemu możesz się zorientować, kiedy trzeba nabyć nową żarówkę.

Oprócz tego czas życia żarówek LED jest wielce długi. Podczas gdy zwykła żarówka świeci przez jeden do dwóch tysięcy godzin, żarówka diodowa mogłaby pracować nawet przez pięćdziesiąt do stu tysięcy godzin. Oczywiście żarówki LED są przy tym o wiele droższe niż tradycyjne żarówki, jednakże bez wątpienia nie trzeba ich aż tak często wymieniać. Cena nabycia nowej żarówki też bynajmniej nie jest mały – zazwyczaj fajne żarówko energooszczędne kosztują właściwie tyle ile żarówka LED.

Funkcjonalne oświetlenie

Autor: Skoff
Źródło: Skoff

Warto w dodatku podkreślić, że żarówki LED są nader wytrzymałe i odporne na zarysowania.

Podnoszona w tym miejscu kwestia jest dla Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu (https://qalcwise.com/index_pl), który proponuje podobne zagadnienia.

Kiedy upuści się tradycyjną żarówkę na podłogę, zazwyczaj się rozbije, podczas gdy żarówka LED najczęściej nie ulegnie uszkodzeniu. Mocne diody LED’owe świetnie sprawdzają się jako drugie źródło światła. Jeżeli ma się w swoim salonie zarówno normalne oświetlenie jak i żarówki LED, można wyczarować z nich naprawdę fantastyczne aranżacje.

Żarówkami LED można oświetlić wszystkie elementy, które są bardzo fajne i które chce się wyeksponować. Taki sposób oświetlania sprawdza się dobrze głównie w modernistycznych domach, jednak może zostać również użyty do stworzenia intrygującej aranżacji w bardziej klasycznie urządzonych mieszkaniach – może to dać naprawdę ciekawy efekt.