Dziś znanych jest sporo różnych technik, jeżeli chodzi o wykonywanie ozdób i wzornictwa ogólnie. Decoupage, dzięki swoim dużym możliwościom i opcjom wpasowywania się w obecne trendy, zdobył – jako sposób zdobienia – rzeszę zwolenniczek. Metoda ta znana jest także pod nazwą technika serwetkowa. Już od dłuższego czasu technika ta cieszy się na rynku ogromną popularnością, a coraz więcej osób stawia na zaopatrzenie się w tutoriale oraz robienie pięknych, pełnych oryginalności ozdób na własną rękę.

Butelka i kieliszki oblepione wzorem - technika Decoupage

Autor: John Bonham
Źródło: http://www.flickr.com
Scrapbooking – czym jest ta metoda?

Analizując obecne szanse na stworzenie ozdoby oryginalnej oraz wyjątkowej w swojej prostocie, fanki minimalizmu sięgają do rozmaitych źródeł. Bardzo cenioną ostatnio metodą jest scrapbooking (również tu: inspiracje scrapbooking w sklepie czyli sztuka ręcznego tworzenia oraz zdobienia albumów zdjęciowych czy też rozmaitych pamiątek rodzinnych. Scrapbook oznacza po angielski album, który jest przez pasjonatów zdobiony. Dróg do oryginalności jest niemało!

Decoupage oznacza zdobienie przyklejaniem

Sięgając po metodę zdobienia taką jak sklep decoupage – sklep dekupaż, której nazwa pochodzi z francuskiego i znaczy wycinanie, decydujemy się na niesamowicie interesującą drogę do osiągnięcia określonego celu. Technika ( http://www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/hydranty-wewnetrzne/ ) ta opiera się przede wszystkim na przytwierdzaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię danego wzoru. Może być on wykonany z papieru czy serwetki, po czym zostaje przeważnie pokryty niedużą warstwą lakieru. Efekt rewelacyjny!

Popularne i rozchwytywane elementy ozdobne

Analizując dziś spotykane trendy, scrapbooking wyraźnie się wyróżnia. Dzięki rozbudowanym metodom, jakie daje ta technika, możliwe jest przede wszystkim zdobienie wszystkich stron albumów ze zdjęciami, dzięki czemu zrobią one wrażenie na wszystkich. Zdobienie jednak nie może w znacznym stopniu przytłaczać swą estetyką razem z oryginalnością samych fotografii, gdyż to one powinny zapierać dech w piersiach w pierwszej kolejności!