W trakcie wykańczania domu niezmiernie ważny jest właściwy wybór oświetlenia. Przy kupowaniu lamp należy brać pod rozwagę przeznaczenie pomieszczenia. I tak w pokoju, w którym najczęściej pracujesz, trafnym wyborem są lampy gwarantujące silne światło, dzięki któremu zawsze będziesz sfokusowany na swoich zajęciach. W pomieszczeniach do spania zaś kwestia wygląda na odwrót – tam prawidłowym rozwiązaniem są lampy zapewniające światło przytłumione, budujące klimat przytulności.

żyrandol w dużym pokoju

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia potrzebuje zwykłych rozwiązań, zatem dobrym pomysłem są lampy wiszące w kuchni. W tym zakątku konieczne jest jasne światło, by robienie posiłków nie sprawiało kłopotów. O ile chodzi o oświetlenie w łazience (w przypadku pytań: czytaj więcej), najlepszym pomysłem jest zakupienie wielu niewielkich lampek, by efektywnie podświetlić kluczowe punkty w łazience. Lampki najlepiej jest wbudować w okolicy lustra, aby korzystający z pomieszczenia mogli widzieć dokładnie swoje twarze.

Jeśli chcesz urządzić dom w dawnym stylu, konieczne staną się duże żyrandole (polecamy lampki nocne klasyczne) do salonu (w tym miejscu: interesujące informacje). W tym przypadku warto wiedzieć, że wszystkie pomieszczenia w domu muszą być udekorowane w jednolitym stylu – nie można kreować fikuśnych miksów, które są uważane powszechnie za kiczowate. Taka idea jest droga – zarówno duże żyrandole do salonu, jak i staromodne elementy do mieszkania są drogie. Jeśli jednak masz gotówkę, by zrealizować taki projekt architektoniczny, wybierz się do sklepu, w którym oferowane są zabytkowe meble. Nierzadko można zobaczyć egzemplarze, które potrzebują dogłębnej restauracji. Jest to nietania sprawa, jednak jak najbardziej dobra.

Czasem w antykwariatach natrafisz na prawdziwe perełki. Brak środków na zakupienie i odrestaurowanie starych mebli nie jest taką wielką trudnością. Wielu wytwórców akcesoriów do czterech kątów ma w ofercie meble, które tak silnie przypominają dawne wyroby, że mało kto dostrzeże różnicę.