Nie tylko dostojni znawcy i artyści potrzebują właściwie urządzonej przestrzeni dla dobrego samopoczucia. Studia przeprowadzone przez znanych naukowców dowodzą, że badani, których domy zorganizowane są w indywidualnie wybranej estetyce posiadają wyższe poczucie własnej wartości i częściej cieszą się świetnym nastrojem i pogodą ducha, niż te, które mieszkają w nieprzemyślanym otoczeniu. Każdy zasługuje na uśmiech na twarzy i dom, w którym będzie czuł się sobą.

Harmonijne ukojenie

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
W dwudziestym pierwszym wieku firmy projektujące meble prezentują niesamowicie rozległą ofertę, dzięki czemu każdy może posiadać takie wyposażenie domu, jakie będzie odpowiadać jego temperamentowi i obyczajom. Proste bryły i gładkie tworzywa dla ludzi lubiących być na topie. Drewno i eleganckie zdobienia dla konserwatystów. Pozginane kształty i nowoczesne opcje dla tych, którzy są kreatywni i nie lękają się wyzwań.

Projektując sypialnię należy pamiętać, że powinno być to miejsce w którym nade wszystko się wypoczywa. Lepiej nie stawiać tu biurka, czy szafy z dokumentami. Zamiast tego, co przecież wydaje się oczywiste, ustawić w niej obszerne, miękkie łoże i szafkę nocną w której przechowywać można ulubione nowele i magazyny. Fantastycznym pomysłem jest zagospodarowanie powierzchni ściany malarstwem. Nie trzeba sugerować się zdaniem koneserów, priorytetem w wyborze malarstwa dekorującego sypialnię powinien być ten, kto w tejże sypialni spędza noce. Niech będzie to coś, co równocześnie koresponduje z prywatnymi gustami, jak i wywołującego przyjemne, ale i nie zbyt intensywne, uspokajające uczucia.

Meble w salonie to wizytówka gospodarza. To tu spędza się czas z odwiedzającymi. Dobrze jest, gdy przestrzeń salonu budzi uznanie dla jego posiadacza, ale i osoby w nim przebywające czują się swobodnie i wygodnie. Obok półek z książkami, gustownej rzeźby w kącie, czy egzotycznej rośliny na parapecie powinna się znaleźć szeroka wygodna sofa, właściwych gabarytów stół przy którym można spożyć smaczny obiad i przy kieliszku wina, lub filiżance herbaty spędzić miły wieczór z kolegami lub rodziną. Na wieczory spędzane w pojedynkę, lub w gronie lokatorów dobrze jest pomyśleć o stoliku pod telewizor na którym będzie można obejrzeć preferowane filmy i seriale.

Godzinami można by rozprawiać o tej szerokiej dziedzinie, jaką są meble. Ich historia jest historią cywilizacji. Ich różnorodność oddaje to jak ludzie są rozmaici i jak każdy wariant piękna odnajduje swego odbiorcę. Dobrze skorzystać z darów współczesnych czasów i przed dokonaniem decyzji odbyć podróż po salonach z meblami, forach internetowych i katalogach, by zakupić takie meble, przy których dana osoba będzie czuć się wygodnie, a zarazem będą spełniać swoje funkcje możliwie najlepiej.