Ich wykorzystanie bywa kompletnie różne – komody, bo o nich mowa, posłużą jako estetyczny, inspirujący mebel w domowym pokoju a w klasycznym wariancie kupowane są pod telewizory. Użyteczność i funkcjonalność salonowych komód namawia zwolenników podobnych rozwiązań do wykorzystania ich do salonów.

Wybór odpowiedniej komody, uwzględniając obfitość ofert i możliwości zakupu, nie jest łatwą decyzją. Przede wszystkim to producenci proponują nam rozmaite kreacje, zwłaszcza tych mebli z nieco wyższej półki, za które trzeba wyłożyć już więcej pieniędzy. Jaki jest wybór? Komody z drewna indyjskiego, a może w wymyślnych kształtach?

wystrój wnętrz - komoda

Autor: Charlotte Marillet
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi o przechowanie ubrań, czy raczej o podstawkę pod telewizor? Do tego dochodzą możliwości z komodami, które funkcjonują jako prowizoryczny stolik. Na ich powierzchni herbata czy kwiat we flakonie chyba z założenia nie dziwią. W sam raz współtworzą nastrój w salonie, czy poczekalni.

Tak samo sprawa wygląda z wachlarzem cen. Proste komody, wyłącznie z funkcją skromnej półki znajdziemy nawet za mniej niż sto złotych. W takiej szafeczce nie ulokujemy dużo rzeczy, nie będzie miała także estetycznych walorów. W ekskluzywnych opcjach taka komoda ma być meblem reprezentatywnym, a rola szafek okazuje się tutaj wyłącznie nieużytkowym dodatkiem. Tańsze komody to jednocześnie praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy rozglądają się za pierwszymi meblami. To wybór szczególnie dla samodzielnych studentów czy pracujących w nowym zawodzie. Znacznie więcej info dotyczących tego tematu tutaj – funkcjonalne komody.

komoda

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

Opcja wyboru przykuwającego designu, kolejne funkcje i … dokładamy kolejne pieniądze. Komoda za tysiąc zł oznacza już rangę salonu. Tutaj posłuży ona w różnych celach, np. pod inne meble lub sprzęt DVD. Najbardziej ekskluzywne, z litego drewna i wbudowanym lustrem są warte kilka tysięcy złotych! Reasumując, do kolejnych setek dołożonych złotych wlicza się też zwykle powierzchnia do stawiania różnych upiększaczy na blacie. Długie komody mogą mieć nawet do dwóch metrów długości. W nich są też przedziałki na półki, telewizor albo albumy.

Wybór komody zależy zatem od przyszłego zastosowania w salonie. Design i walory estetyczne ściśle powiązane są z wyceną reprezentacyjnego mebla. Do salonu z kominkiem i zestawem DVD stosownie dobrana komoda (komody skandynawskie) sprawdzi się idealnie.