Wielu ludzi twierdzi, zaczynając remont łazienki, że znalezienie odpowiedniej wanny nie powinno stanowić dla nich żadnych problemów. Ale kiedy rozpoczynają szukanie, to okazuje się nagle, że znalezienie najlepszego modelu wcale takie proste i łatwe nie jest. A wybierać rzeczywiście jest w czym, producenci oferują tak duże bogactwo wzorów i rozmiarów, że na samo obejrzenie wszystkich potrzeba sporo czasu. Dodatkowo można wybierać między wannami akrylowymi, które są najbardziej obecnie popularne, a stalowymi.

wanna

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Wanny z akrylu są produkowane w paru różnych rodzajach. Oczywiście najwięcej się sprzedaje wanien prostokątnych, o długościach nawet do dwóch metrów. Dzięki dużej ofercie wymiarów dobrać można wymiar wanny do praktycznie każdej dużej i małej łazienki. Ale samo zdecydowanie się na wannę prostokątną do zaledwie początek wybierania.

Akryl to materiał, z jakiego można wykonywać skomplikowane kształty, i z tego też powodu akrylowe wanny posiadają dość zróżnicowane środki. Na przykład Cersanit ma wewnętrzny kształt z niezaokrąglonymi krawędziami, jest przy tym bardzo głęboka i pojemna, ale wiele modeli ma łagodniejsze owale i krzywizny. Tu warto się zastanowić nad swoimi oczekiwaniami, jeżeli ktoś będzie lubił długo leżeć (zobacz dlaczego materac musi leżeć 72 godziny) w kąpieli to musi znaleźć wannę, w jakiej będzie się mógł wygodnie położyć.

W obszerniejszych łazienkach doskonale mogą się sprawdzić narożne wanny. Z reguły potrzebują one nieco więcej miejsca niż wanny prostokątne, lecz za to lepiej wykorzystują przeważnie niezagospodarowane kąty w pomieszczeniu. Wanny narożne z powodu swojego kształtu mają wygodne i szerokie wnętrze, co docenią na pewno osoby lubiące relaks w wodzie, a jednym z najpopularniejszych rodzajów tego typu jest Wanna Cersanit Joanna 150×95 S301-007 lewa. Mimo niewielkiej długości ma ona prawie dwieście litrów pojemności, dzięki temu kąpiel w niej jest bardzo wygodna.

Już teraz wejdź na ten odnośnik i zweryfikuj info u źródła, aby zdobyć stuprocentową gwarancję, że wszystkie dane publikowane na takiej stronie są wiarygodne.

Natomiast jeżeli ktoś nie lubi akrylu i woli nietypowe rozwiązania, to może go zainspirować bardzo ciekawa Wanna Kaldewei, zrobiona w całości z najwyższej jakości stali.