Kąpiel jest toaletą, ale pełni również funkcje poprawiające urodę. Już starożytna władczyni Egiptu, Kleopatra, preferowała kąpiel w mleku, aby nawilżyć i ujędrnić swoją skórę. Dawnymi czasy, aby umyć całe ciało musiała starczyć balia i wiadro wody do opłukania mydła. Później były żeliwne, które ostatecznie zastąpiono przez wanny z hydromasażem oraz prysznice wielofunkcyjne. Jeśli komuś zamarzył się odpoczynek w wygodnej pozycji, należy dokonać zakupu porządnej wanny z hydromasażem. Obecnie w sklepach są także wanny z systemami masażu bąbelkowego, który korzystnie wpływa na stan skóry.

łazienki, łązienka, armatura sanitarna

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Wanny z hydromasażem proponowane są zaś ludziom uprawiającym wyczynowo sport i mającym fizyczną pracę. Masaż wodny może przyspieszyć odnowę mięśni, zmęczonych dużym wysiłkiem oraz znacznie poprawia krążenie krwi układu mięśniowo-kostnego. Oba te systemy można połączyć, co w rezultacie da zwiększone możliwości terapii podczas kąpieli. Jeżeli dodać do tego rezultaty uzyskane podczas zmieniania albo odpowiedniego układu światełek umieszczonych w wannie, dostaje się kompleksowy własny zabieg terapeutyczny.

Łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

Zakup wanny z hydromasażem to niemały wydatek, dlatego powinien być dokładnie przemyślany, gdyż w obecnej w sklepach bogatej ofercie łatwo o zakup zwykłego bubla, który okaże się kosztownym, ale zupełnie bezsensownym wydatkiem.

Zastanawiasz się, co inny redaktor wspomina o opisywanym w naszym wpisie temacie? Ten wpis ze strony (https://wkg.pl/) wyjaśni Twe wątpliwości.

W sklepach można nabyć zarówno złożone wanny z hydromasażem, takie jak tutaj, jak też osobiście zestawić kombinację i rodzaj dysz do wanny – oceń -, która najlepiej trafia w gust. Ale, aby nie popełniać błędów, dobrze jest omówić swój wybór ze specjalistą z tej dziedziny. Najważniejszą zasadą jest właściwe dopasowanie wielkości i kształtu wanny oraz tworzywa, z którego jest zrobiona do wybranego systemu hydromasażu. Nie mniej ważne jest odpowiednie umiejscowienie odpływu, aby całość pracowała wydajnie i bez zakłóceń. Gotowe wanny z hydromasażem sprzedawane w sklepach dadzą gwarancję kompatybilności zestawu. Warto wziąć pod uwagę tę opcję, gdyż odpada wtedy koszt wybrania systemu do wanny oraz ryzyko awarii staje się minimalne.