Łóżko to bardzo ważny element dizajnu każdego mieszkania. Z pewnością każdy z was pamięta, jak sporo zależy od komfortowego łóżka. Każdy na 100 procent kiedyś miał uczucie tak zwanego „połamania” po spędzeniu nocy w źle wyprofilowanym łóżku.

Istnieje błędny mit, że właściwe łóżko musi być mięciutkie – prawda jest taka, że lepiej będzie się wylegiwać się na twardej powierzchni. Poza tym twardość materac (zobacz materac piankowy 90×200) piankowy ma dobroczynny wpływ na zdrowie pleców. Trafnym wyborem są zatem łóżka metalowe wyposażone w twardy materac. Tego rodzaju meble spełniają 2 istotne role. Po pierwsze, prezentują się nienagannie, oczywiście jeżeli zostaną dobrze dopasowane do dizajnu czterech kątów. Po drugie, dają właścicielom mocny sen i wolność od obolałych pleców. Na polskim rynku sprzedawane są dobre nowoczesne łóżka tapicerowane, które mają na wyposażeniu właściwie dobrane do profilu pleców materace – to idealny zakup dla osób, które chorują na uciążliwe choroby pleców.

Sypialnia, łóżko Zanette

Autor: Zanette
Źródło: Zanette

Dla ludzi, którzy uwielbiają eleganckie meble meble ze stali nierdzewnej producent dla dzieci i rodziców i zwykle sypiają w pojedynkę proponujemy niepowtarzalne łóżka drewniane do sypialni pojedyncze. W sklepach można zobaczyć sporą gamę dizajnów. Wartym uwagi rozwiązaniem wydają się łóżka, które zostały zbudowane tak, by przypominać łoża, na których spędzali noce i namiętne chwile nasi przodkowie sprzed co najmniej dwóch stuleci. Taki klasyczny mebel świetne koresponduje z domem zaprojektowanym w oldskulowym stylu. Trafnym zakupem jest łóżko z starym materacem ze sprężynkami, ale nie jest to właściwe dla kręgosłupa.

Łóżka drewniane dla dzieci to staromodne wyjście. Powinno się wiedzieć, że warto zakupić maluchowi łóżko ogrodzone, gdyż najmłodsi często kochają robi sobie przechadzki. O ile ułożysz berbecia do łóżka z płotem, możesz mieć pewność, że nigdzie nie zwieje. To szansa dla tych rodzicieli, którzy chcą znaleźć podczas dnia albo nocy choć chwilkę wytchnienia od ruchliwego malucha.