Co wyróżnia designerskie sofy, lampy kryształowe i sanitariaty? Odpowiedź jest może nieco niestandardowa, lecz prosta – styl. Gustownie dobrany i umiejętnie eksponowany szczegół potrafi zrobić naprawdę dobre wrażenie. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze wygodę stosowania poszukiwanych przez nas elementów, ponieważ nierozsądna decyzja wyboru może sprawić nam wiele niekomfortowych sytuacji. A jak wszyscy wiedzą, dobre samopoczucie we własnym domu jest podstawą zadowolenia z życia osobistego.

nowoczesna sofa

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
I tak na przykład decydując się na designerskie sofy powinniśmy sugerować się nie tylko wyglądem, który zachwyci odwiedzających nas gości, ale głównie komfortem użytkowania (Arta Italia). Szczególnie ważny jest materiał, z którego wykonane jest pokrycie. Jeżeli na sofie będziecie spędzać dużo czasu, nie zaleca się używania materiału takiego jak skóra i skóropodobne. Po długim przebywaniu w jednej pozycji, miejsce, gdzie nasze ciało ma kontakt z sofą zacznie się po prostu pocić. Może się to przyczynić nie tylko do dyskomfortu, ale i odparzeń.

Zdecydowanie godne polecenia będą natomiast tworzywa, naturalne, o miękkiej fakturze. Dzieki nim odpoczynek na takiej sofie będzie dla nas naprawdę kojący i wspaniały, a połączenie dobrego stylu z wygodą zagwarantuje stuprocentowe odprężenie. Zaleca się, aby także zapewnić przyjemne i kojące oświetlenie swojego domu czy mieszkania. Do tego idealnie nadają się lampy kryształowe (lampy Swarovski).

W zależności od design mogą one delikatnie emitować światło lub koncentrować je na jednym bądź kilku punktach. Trzeba zauważyć ze żyrandole (nowoczesne lampy sufitowe) zrobione z kryształu posiadają niepowtarzalny i bardzo elegancki design. Mieniące się kawałeczki kryształków odbijają i rozpraszają światło dając umiarkowaną iluminację pomieszczenia. Należy pamiętać o komforcie na wszystkich płaszczyznach naszego życia. Dlatego, następnym ważnym aspektem są podstawowe przedmioty powszedniego użytku, czyli sanitariaty (sprawdź Art a Italia). Umiejetnie dobrane i zakomponowane elementy w naszej łazience nie tylko umilą naszą poranną toaletę, ale sprawią, że początek dnia będzie lepszy.