Jednym z podstawowych elementów wykończeniowych w domach i mieszkaniach są drzwi wewnętrzne. Pełnią one dużo zadań, najważniejszym jest oddzielenie od siebie pomieszczeń, lecz nie można również zapominać o funkcji dekoracyjnej. Z takich też powodów należy się chwilkę zastanowić nad wybraniem właściwych drzwi, szczególnie że na rynku jest ich spora ilość rodzajów.

więcej

Autor: Intro Media
Źródło: Intro Media
Najczęściej spotykane są drzwi w wersji rozwieralnej. Instaluje się je z prawej lub lewej strony futryny, przez co da się je otwierać. Dużym minusem tego rodzaju drzwi jest spora przestrzeń, jaka jest niezbędna do ich otwarcia – w niedużych pokojach mogą być z tym pewne problemy, bo albo wyłączy się z użytku część podłogi, albo drzwi nie będą całkowicie otwierane.

Takie drzwi przeważnie robi się ze zwykłego drewna lub materiałów drewnopodobnych, takich jak płyty wiórowe albo MDF. Drzwi wewnętrzne – klik! – wykonane w postaci pojedynczego skrzydła bardzo często mają różne zdobienia i frezy, popularne jest też wykorzystanie w nich matowych szybek, dzięki którym mogą one przepuszczać promienie słoneczne pomiędzy pokojami. W drzwiach (kliknij i zobacz ofertę na: drzwi zewnętrzne antywłamaniowe) do łazienki muszą dodatkowo posiadać otwory do wentylacji, jakie są bardzo ważne dla bezpieczeństwa domowników.

Jeżeli w jakimś pokoju jest mało miejsca, to można pomyśleć o innym rozwiązaniu.

Ciekawa wiadomość? Jeśli tak uważasz, poza tym sprawdź ten link – odnajdziesz o wiele więcej w ofercie (https://wkg.pl/oferta/branze/energetyka/), która odnosi się omawianej tu tematyki.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się drzwi przesuwne, jakie nie będą wymagać tak dużej powierzchni, jak drzwi uchylne.

Skrzydło jest wieszane na prowadnicy przykręconej do ściany i drzwi zwyczajnie są odsuwane – taki mechanizm potrzebuje raptem niewiele ponad dziesięć centymetrów miejsca przy ścianie, bardzo dobrze się więc nadaje do niewielkich pomieszczeń. Jeszcze mniejszą powierzchnię będą zajmować drzwi harmonijkowe, składające się jak parawan. Przy nich prowadnica jest umieszczana jedynie na szerokość futryny, lecz wadą ich jest to, że w stanie złożonym zasłaniają pewną część szerokości drzwi. Są jednak bardzo praktyczne, więc wielu ludzi chętnie kupuje je do swoich mieszkań i domów.