Jeżeli Twój okres fascynacji patelniami teflonowymi właśnie przechodzi kryzys, proponujemy lepsze rozwiązanie. Nowe dla Ciebie, ponieważ świat już od stuleci gotuje w patelniach żeliwnych.

patelnie

Autor: Silit
Źródło: www.smakprostoty.pl

Patelnie żeliwne. To z ich przyczyny nasza przygoda z gotowaniem nabierze nowego znaczenia. Jej rewelacyjne właściwości wyostrzą aromat i smak przyrządzanych potraw. Co interesujące, przygotowane na żeliwie posiłki są wzbogacane o minimalne ilości żelaza – pierwiastka niezbędnego do poprawnego funkcjonowania naszego organizmu, patelnie żeliwne idealnie sprawdzą się dla osób chorych na serce oraz tych z niedoborem czerwonych krwinek.

Żeliwo doskonale przewodzi ciepło, oszczędza czas przeznaczony na ugotowanie potraw, oraz dodatkowo energię. Nie zapominajmy, że im starsza patelnia żeliwna, tym lepsza.

Lata użytkowania podnoszą jej właściwości, zamiast obniżać.

Tylko teraz oceń wino riesling ten artykuł, który jest bardzo interesujący. Wykonaj to już w tym momencie! Przekonasz się, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Zupełna przeciwność teflonowych patelni, które z każdym użyciem są coraz bardziej wyeksploatowane. W przypadku żeliwa – ta reguła działa w drugą stronę. Tajemnica wzrastającej z upływem lat jakości smażenia na żeliwie kryje się w jego impregnacji.

Czy ciekawi Cię ta problematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis (https://pizzahut.pl/restauracje/jelenia-gora), a odnajdziesz tam mnóstwo nadzwyczajnych danych, które wciągną Cię bez reszty.

Impregnowana przez wiele lat patelnia, z czasem staje się jeszcze lepsza. To, co było dobre od samego początku, wciąż pracuje na swą korzyść. Każdy z nas spotkał się z paniami domu, które sądzą iż najlepsze potrawy przyrządzają tylko w swoim domu, używając swoich garnków i patelni, teraz sami możemy się przekonać dlaczego nie są to puste słowa – .

Z racji tego iż, patelnie żeliwne maja nieco większy ciężar od pozostałych, nauka smażenia smakowitych naleśników zabierze nam troszkę więcej czasu, co nie oznacza, że nie jest do opanowania – wprost przeciwnie. Kruchość i zapach naleśników będzie rekompensatą za czas przeznaczony na dopracowywanie swych umiejętności.

żeliwna patelnia

Autor: Le Creuset
Źródło: www.smakprostoty.pl

Aby nasza patelnia sprawowała się jak należy wiele długich lat, koniecznym jest by o nią odpowiednio się zatroszczyć. Po każdym użyciu należy umiejętnie ją osuszyć papierowym ręcznikiem, a przy tym zapomnieć o posiadaniu zmywarki – środki chemiczne mogą powodować rdzewienie powierzchni – sprawdź: patelnie z kolorowego żeliwa.

I nie zapominajmy, że naczynia te nie nadają się do przechowywania kwaśnych potraw, gdyż wchodzą one w reakcje z żeliwem, czego skutkiem może być metaliczny smak potraw.