Gdy jakieś pół roku temu nareszcie poszedłem na swoje, tzn. do małego mieszkanka w Poznaniu, świetnie orientowałem się, że i tak czeka mnie sporo pracy. W końcu nawet niewielkie mieszkanie to konieczność spędzenia niezliczonej ilości godzin na aranżacjach. Zapewne nie powinienem pisać, że i tak gra jest warta świeczki? Moim zdaniem aranżacja mieszkania to podstawa, wiele zależy od tego, jak zaaranżujemy chociażby własną sypialnię. No i nie ukrywajmy, iż w rachubę wchodzą niemałe pieniądze. Jak w takim razie zabrać się za urządzanie własnego mieszkanka?

Kuchnia

Autor: RBerteig
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, istotne jest chociażby to by zakupić eleganckie meble, nie jakiś kicz. Według mnie Polacy powinni chętniej wracać do międzywojnia. Przecież bardzo często trochę bardziej klasyczne stoły albo fotele mogą sprawić, że całe nasze mieszkanie będzie świetnie wyglądało. Zero przesady – jeżeli rozglądasz się za interesującym stylem, nie ma czegoś bardziej interesującego, niźli właśnie okres międzywojenny. Przynajmniej meble (zobacz witryny stylowe) w tym czasie były niezwykłe. Choć doskonale wiem, że nie we wszystkich przypadkach tak właśnie było.

Należy także dbać o podłogę. Znowu całkowicie subiektywna opinia – strzałem w dziesiątkę, czymś bez dwóch zdań niezawodnym, jest bez dwóch zdań sklejka. Jednak to nie może być typowa sklejka – to musi być sklejka antypoślizgowa! Zapewne trochę droższa, aniżeli typowa, lecz sporo solidniejsza! Zwłaszcza to mieszkanie, w którym znajdują się dzieci powinno mieć porządne podłogi antypoślizgowe. Uważam, iż już chyba wszystko jasne.

To może jeszcze napiszę trochę odnośnie odnośnie oświetlenia. Zatem należy umiejętnie oświetlić swój dom. Szczególnie salon, choć na pewno nie tylko. Według mnie wskazane jest choćby oświetlenie LED. W przeważającej większości przypadków oświetlenie ledowe powoduje, że wnętrza domu są ładniejsze. Nie wspominając o całkiem korzystnym rachunku za energię. Możesz mieć pewność, że będzie on sporo niższy. Zatem: urządzaj swoje mieszkanko w gustownym stylu, bo w końcu zdecydowanie nie chcesz potem robić remontu. Zwróć na to większą uwagę.