Dywan to częsty element przestrzeni mieszkalnej, zwłaszcza kiedy chodzi o salon. Piękny dywan jest w stanie dodać wnętrzu wiele uroku. Lecz by mogło tak się stać, powinniśmy wiedzieć, jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze dywanu. Szczególne istotne jest odpowiednie dobranie wielkości dywanu.

Dywan w salonie

Autor: Kevin Krejci
Źródło: http://www.flickr.com
Warto o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, kiedy w sklepie kuszą nas niskimi cenami – nawet okazyjnie kupiony ten element aranżacji będzie złym zakupem, kiedy dojdziemy do wniosku, iż nie prezentuje się najlepiej w mieszkaniu. Fakt że dywan wykładziny podłogowe wrocław dobrze wygląda w salonie meblowym, nie oznacza, że tak samo zaprezentuje się w naszym domu. Ostrożne i rozsądne kupowanie jest tu drogą do sukcesu. Dużo ciekawych inspiracji można zobaczyć na – aranżacje i dodatki do salonu).

Dywan na podłodze

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w wobec tego powinien prezentować się dobrze dobrany dywan? Zacząć powinniśmy od wymiaru. W jakim pokoju mamy zamiar ulokować dywan? Gdy odpowiedzią jest salon, to koniecznie postaraj się, żeby na dywanie dało się ustawić wszystkie meble wypoczynkowe. Na tym polega często powtarzany błąd, iż część mebli znajduje się poza obrębem dywanu. Wnętrze wyglądałoby o wiele lepiej, gdyby zestaw wypoczynkowy razem z dywanem stanowił spójną całość. Na dywanie powinna znaleźć się zwłaszcza sofa, jak i również fotele albo krzesła.

A co jeśli nasze meble są na tyle duże, iż nie damy rady znaleźć wystarczająco wielkiego dywanu? Wówczas rozwiązanie jest jedno: kładziemy największy mebel, np. kanapę częściowo na dywanie, natomiast resztę wypoczynku układamy na dywanie wszystkimi czterema nogami. Miej też na uwadze, żeby nie dostawiać mebli całkiem do ściany.