Przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, to masa przemyślanych wyborów związanych z materiałami, z których powstanie. A służy to jednemu, by uzyskać najwyższą jakość efektu końcowego, a także nadać mu ten jedyny charakter od stropu po podłogę. Materiałem o uniwersalnych właściwościach są płyty wiórowe.

Komfortowy dom

dom jednorodzinny

Autor: FRESH PR
Źródło: FRESH PR

Istotną kwestią przy budowie nowego domu jest komfort i satysfakcja inwestorów, a także gwarancja ich bezpieczeństwa. Płyty pozwalają na wytłumienie odgłosów w każdym z pomieszczeń, co pozwala cieszyć się ciszą i spokojem, niezakłóconymi odgłosami kroków, czy też skrzypieniem podłóg. Płyty (wypróbuj w promocji pcw spienione-> szczegóły w podanym źródle) wiórowe wspaniale pełnią swoja rolę w na budowach, przeważnie jako materiały izolacyjne oraz ścianki działowe.

Wiele zastosowań płyt wiórowych
Jest to produkt całkowicie bezpieczny, nowoczesny i gwarantujący niezliczona ilość możliwości zastosowania. Płyta wiórowa, podobnie jak inne materiały drewnopochodne powstaje z materiału drzewnego (w tym przypadku z wiórów) w postaci płyt. Sposób wytwarzania płyt wiórowych opiera się na na powlekaniu wiórów klejem, a w następnej kolejności sprasowaniu takiego kobierca wysokim ciśnieniem przy pomocy specjalnej prasy. W czasie dalszych procesów obróbki powstałego produktu nie musimy brać pod uwagę włókien i układu słojów – płyty wiórowe wykazują jednakową podatność na obrabianie w każdym z kierunków. Do ważnych zalet płyt wiórowych należą również duże wymiary powierzchni. Płyty wiórowe mają różne grubości i różne rodzaje wykończenia powierzchni. Można je bez problemu łączyć ze sobą a także z drewnem litym. Płyty wiórowe odporne są bardziej niż drewno lite na działanie wszechobecnych grzybów czy żerowanie owadów.

Zalety płyt wiórowych

Płyty pilśniowe

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Z uwagi na swą niską cenę są alternatywą dla drewna – przede wszystkim w meblarstwie, ponieważ walorem płyt wiórowych, odróżniającą je od drewna litego, jest ich jednorodna budowa. Płyty wiórowe nie mają słabości drewna: szpar, sęków oraz nieestetycznych zmian koloru. Dzisiejsze kuchnie z wykorzystaniem płyty wiórowej prezentują się tak samo imponująco, jak te z drewna. Płyty wiórowe , co istotne występują w szerokiej gamie kolorów i struktur powierzchni. Niestraszna im wilgoć, zarysowania, odbarwienia czy kuchenne temperatury.