Aranżacja wnętrza domu to niełatwe zadanie, do jakiego dobrze jest się dostatecznie przygotować. Jeżeli pozostawimy sobie wszystkie zakupy na ostatnią chwilę, bez wątpienia kupimy mnogość nieprzydatnych akcesoriów. Więc na jakiś czas przed planowanym remontem, dobrze jest przeznaczyć odrobinę czasu na przeglądnięcie związanych z interesującym nas trendem broszur reklamowych.

lampki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Pisma podejmujące tematykę dekoratorską wypełnione są ciekawych patentów, jakie możemy wykorzystać we własnym mieszkaniu. Jeżeli mimo wszystko czujemy, że urosło to ponad nasze siły, mamy możliwość skorzystać z porady profesjonalisty. Dobry dekorator wnętrz starannie przemyśli możliwości naszego mieszkania, uważnie wysłucha naszych pragnień, a w następnej kolejności zaproponuje swoje rozwiązania.

Bardzo rzutującym na efekcie elementem jakiejkolwiek stylizacji wnętrz jest dobrze dobrane światło – zobacz więcej na ten temat. To konkretnie ono stwarza nastrój w naszym domu. Więc powinniśmy poświęcić odpowiednią ilość czasu w sklepie z lampami. Nie jest dobrze chwytać się tego, co w pierwszej kolejności wpadnie na w ręce. Miejmy na uwadze, że mimo niepodważalnej funkcji praktycznej, lampy spełniają też rolę dekoracyjną, jaka jest nie mniej ważna. Czasami niewłaściwie wybrany żyrandol potrafi zepsuć całą aranżację salonu.

W nowoczesnych marketach znajdziemy całą mnogość przeróżnych typów oświetlenia. Mamy do wyboru lampy podłogowe, sufitowe, ścienne, jakie dalej dzielą się na dużo rodzajów. Wszystko zależy od pomieszczenia, do którego dobieramy lampę. Jeśli poszukujemy oświetlenia do naszego gabinetu, miejmy na uwadze, że powinno nam ono dawać dużo światła, które nie będzie męczące dla naszych oczu. Natomiast lampa do sypialni może dawać bardziej intymną poświatę.

lampy podłogowe

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzając mieszkanie, bez wątpienia zastanawialiśmy się, jak wybrać żyrandol do salonu ? Jest to zależne od stylizacji, jaką wybraliśmy dla tego pomieszczenia. Jeśli pragniemy urządzić pokój dzienny z królewskim przepychem, doskonałym pomysłem będzie kryształowy żyrandol. Ale jeżeli wnętrze będzie w stonowanej klasyce, warto zdecydować się na ascetyczny, nowoczesny model. W sklepach możemy dostać żyrandole w przeróżnych, często abstrakcyjnych ksztżyrandole (polecamy żyrandole stylowe do salonu)zasami to właśnie lampa potrafi stać się najważniejszym elementem pomieszczenia.