W kwestii wyposażania łazienki, jedni wolą wanny, inni preferują prysznic. Jeśli jesteśmy zwolennikami tego drugiego rozwiązania, dobrze jest wziąć pod uwagę montaż prysznica bez brodzika. To nowoczesne rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze. Prysznic bez brodzika ma wiele zalet. Jakich dokładnie?

Prysznic bez brodzika

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, prysznic pozbawiony brodzika świetnie się prezentuje. Rzecz jasna brodzik także może posiadać pewne zalety wizualne, jednak jeden element mniej sprawia, że aranżacja jest bardziej spójna. Łazienka daje też poczucie większej przestrzeni, bo w miejscu, gdzie byłby brodzik dalej widać podłogę. Jeśli do tego zamontujemy ładne drzwi od prysznica, skutek estetyczny będzie doskonały.

Takie wyjście jest też bardzo wygodne i może być ważnym ułatwieniem dla osób posiadających ograniczoną sprawność ruchową. Gdy wejście do brodzika jest dla nas kłopotliwe, dzięki nowej opcji weźmiemy prysznic bez problemu.

Jedyne co musimy zrobić, to wejść do kabiny i zamknąć za sobą drzwi. Większy prysznic (zobacz kabiny prysznicowe na wymiar wrocław) pozwala nawet na to, by wjechać do w obręb prysznica wózkiem inwalidzkim. Brak brodzika to też dobre rozwiązanie dla osób w podeszłym wieku a także dzieci. Minimalizuje ryzyko potknięcia podczas wchodzenia do śliskiego brodzika.

łazienka,prysznic

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej, stworzenie tego typu prysznica jest także prostsze. Wystarczy uzyskać delikatny skos na podłodze, w stronę odpływu. To zdecydowanie mniej kłopotliwe niż montowanie całego brodzika.

Do mocnych stron dobrze jest dopisać również łatwiejsze czyszczenie. Brodzik to większa liczba miejsc do czyszczenia. Bez niego właściwie będziemy mieć do czyszczenia tylko dodatkowy obszar podłogi. To znacznie ułatwia porządki. Dużo więcej pomysłów znajdziesz na stronie (bogata baza inspiracji na loving it)